موفقیت در کنکور سراسری، به مسئله‌ای بسیار مهم در زندگی دانش‌آموزان تبدیل‌شده است به‌گونه‌ای که قشر‌های مختلف دانش‌آموزان از ضعیف تا قوی، حداقل برای یک‌بار هم که شده خود را در قامت یک رتبه برتر تصور کرده‌اند و خواسته قلبی آن‌ها رسیدن به این دستاورد ارزشمند است. اما این موفقیت نیازمند ملزوماتی نظیر برنامه‌ریزی مطالعاتی و تلاش مستمر از پایه‌های دهم و یازدهم است. اگر دانش‌آموزی به معنای واقعی کلمه قصد درخشش در کنکور سراسری را دارد، می‌بایست با آمادگی علمی وارد پایه دوازدهم شود. درس زبان انگلیسی با ضریب ۲ و با داشتن ۲۵ سؤال نیز یکی از دروسی است که می‌تواند نقش مهمی را در کسب رتبه مناسب در کنکور سراسری ایفا کند. لذا داشتن منبع کمک‌درسی مناسب می‌تواند دانش‌آموزان را به تسلط کامل در بخش‌های مختلف درس زبان انگلیسی (گرامر- واژگان- کلوزتست و درک مطلب) برساند.

کتاب زبان انگلیسی پایه دهم و کتاب زبان انگلیسی پایه یازدهم  انتشارات مبتکران، منابعی کامل و جامع از محتوای آموزشی و پرسش‌های چهارگزینه‌ای برای پوشش دقیق کتاب زبان انگلیسی پایه‌های دهم و یازدهم هستند. در این کتاب‌ها هر آنچه که یک دانش‌آموز برای یادگیری و رسیدن به تسلط کامل در درس زبان انگلیسی نیاز داشته، اعم از درس‌نامه‌های جامع و دقیق، تست‌های متنوع برای بخش‌های مختلف به همراه پاسخنامه تشریحی و تحلیلی کلیه تست‌ها در کنار نکات مشاوره‌ای به قلم توانمند مؤلفان کتاب، فراهم‌شده است.

نویسنده

مؤلفان کتاب زبان انگلیسی دهم و کتاب زبان انگلیسی یازدهم مبتکران دکتر شهاب اناری و مهندس روزبه شهلایی مقدم هستند که هردو از اساتید بنام درس زبان انگلیسی محسوب می‌شوند و شهرت و آوازه ایشان به‌عنوان مؤلفان نام‌آشنای کتاب‌های کنکور و همچنین مدرسین و کارشناسان برنامه‌های آموزشی صداوسیما بر کسی پوشیده نیست. لحن صمیمی و رسای دکتر شهاب اناری و مهندس روزبه شهلایی در آثار خود، باعث شهرت کتاب‌های ایشان حتی در میان معلمان درس زبان انگلیسی شده است؛ به‌گونه‌ای که بسیاری از معلمان در مدرسه به‌عنوان کتاب کمک‌آموزشی و کتاب کار از کتاب‌های زبان ایشان بهره می‌برند و دانش آموزان را به حل کلیه تمارین و تست‌های آن تشویق می‌کنند. زیرا اگر فرصت کافی برای بررسی تمامی تمارین در کلاس درس مدرسه موجود نباشد، درس‌نامه و پاسخنامه کاملاً تشریحی و تحلیلی کتاب‌های زبان انگلیسی دهم و زبان انگلیسی یازدهم ، دانش‌آموزان را در فراگیری کلیه مطالب درسی بی‌نیاز می‌سازد. همچنین آوردن نکات مشاوره‌ای در خلال درس‌نامه و پاسخنامه این کتاب‌ها را به یک کتاب مشاوره‌ای – آموزشی تبدیل کرده است که در نوع خود بسیار شایسته و بی‌نظیر است.

کتاب زبان انگلیسی دهم انتشارات مبتکران

ویژگی‌های کتاب

کتاب زبان انگلیسی دهم انتشارات مبتکران، دربرگیرنده مطالب درس زبان انگلیسی پایه‌ دهم در قالب یک کتاب اصلی تک‌جلدی و کتابچه لغت همراه آن است. کتاب دارای ۲۰۴ صفحه و ۱۰۵۵ تست (مربوط به مباحث گرامر، لغت، کلوزتست و درک مطلب و آزمون‌های جامع پایان هر درس + تست‌های کنکور سراسری سال ۹۹ رشته‌های مختلف + ضمایم) است. کتابچه همراه کتاب، یک واژه‌نامه جیبی شامل لغات پایه‌های هفتم تا دهم است که هر لغت به همراه تلفظ و معنی آن به همراه مثال‌های کاربردی ارائه‌شده است و در قالب ۱۰۸ صفحه به چاپ رسیده است. در چاپ کتاب و واژه‌نامه همراه آن از رنگ‌های سبز، خاکستری و مشکی استفاده شده و فونت و سایز نوشته‌ها استاندارد است. هم‌چنین، جنس کاغذ مورد استفاده در کتاب و صفحه‌آرایی آن‌ قابل قبول و مناسب است. دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و منحصراً زبان می‌توانند از کتاب زبان انگلیسی دهم مبتکران استفاده کنند.

زبان انگلیسی دهم تست مبتکران

زبان انگلیسی دهم تست مبتکران

نویسنده : روزبه شهلایی
ناشر : مبتکران
قیمت : ۱۹۹,۷۵۰۲۳۵,۰۰۰ تومان

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

کتاب زبان انگلیسی دهم انتشارات مبتکران، حاوی چهار درس منطبق بر کتاب زبان انگلیسی دهم و دو ضمیمه است. ساختار کلی کتاب به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

۱- گرامر (آموزش، پرسش‌های چهارگزینه‌ای همراه با پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی)

۲- واژگان (آموزش همراه با ارائه برنامه مطالعاتی، پرسش‌های چهارگزینه‌ای همراه با پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی)

۳- درک مطلب (متن و کلوزتست‌های تمرینی درجه‌بندی‌شده از سطح ساده به دشوار به همراه ترجمه و پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی)

۴- آزمون نمونه تستی به همراه پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی

* ضمیمه‌ها هم در دو بخش با عناوین «آموزش تلفظ (Pronunciation) و آهنگ کلام (Intonation)» و «شکل دوم و سوم افعال باقاعده و بی‌قاعده زبان انگلیسی» است.

* واژه‌نامه جیبی همراه (شامل تمامی واژگان سال هفتم تا دهم به همراه تلفظ و مثال‌های کاربردی) و هم‌چنین فایل صوتی تمامی واژگان سال‌ دهم در سایت انتشارات مبتکران قرار داده‌شده و لینک آن در مقدمه کتاب فراهم شده است.

حال به بررسی جزئی‌تر هر مبحث می‌پردازیم:

آموزش گرامر (Grammar)

در این بخش، نکات اصلی و اولیه دروس به‌طور کامل و به همراه تمرینات موضوعی آورده شده است. علاوه بر مطالب اصلی، کادر‌هایی تحت عنوان «نکات تکمیلی» در نظر گرفته شده که مخاطب آن‌ها دانش‌آموزان قوی و علاقه‌مند و نیز دانش‌آموزانی که در آینده تمایل به شرکت در کنکور منحصراً زبان هستند. یکی از نقاط قوت بخش درس‌نامه گرامر، آوردن جدولی با عنوان «جمع‌بندی» است که به دانش‌آموزان برای مرور مطالب تدریس شده کمک زیادی می‌کند. استفاده از تمرینات تشریحی در حین تدریس، فرایند یادگیری گرامر را برای دانش‌آموزان کامل‌تر کرده است.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای گرامر

برای تثبیت هرچه بیشتر گرامر، تست‌های سطح‌بندی شده‌ای تألیف شده تا نیاز دانش‌آموزان در آزمون‌های تستی به‌طور کامل برطرف شود. بخش‌های گوناگون این تست‌ها عبارت‌اند از:

تست‌های سطح یک: این تست‌ها تمامی نکات اصلی کتاب درسی را از پایه پوشش می‌دهند. حل تمامی این تست‌ها برای فهم کامل درس، ضروری است.

تست‌های نوادگان شکسپیر Shakespeare: هدف از تألیف این تست‌ها، ارائه مطالب چالشی برای آن دسته داوطلبانی است که پایه قوی‌تری در زبان انگلیسی دارند و مشتاق یادگیری بیشتر و فهم نکات ریز کتاب درسی هستند.

تست‌های مروری: در دروس دوم و سوم و چهارم برای مرور مفاهیم گذشته، چند تست از دروس پیشین مطرح‌شده است تا به کمک آن‌ها دانش‌آموزان بتوانند بعد از وقفه‌ای مجدداً نکات قبلی را مرور کنند.

تست‌های کنکور: آخرین بخش تست‌های گرامر، پرسش‌های کنکوری است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با فضای کنکور سراسری و سلیقه طراحان آشنا شوند.

آموزش واژگان (Vocabulary Organizer)

 ازآنجایی‌که سیاست اصلی تألیف کتاب‌های درسی دوره متوسطه، تأکید بر اهمیت واژگان در یادگیری زبان انگلیسی است، در بخش آموزش واژگان، تمامی کلمات کتاب درسی به همراه کتاب کار در قالب جلسات آموزشی پوشش داده‌شده و با ارائه مثال‌ها، ترکیبات رایج (collocations) و مترادف و متضادها شرایط مناسبی برای به خاطر سپردن واژگان فراهم‌شده است. با توجه به میزان اهمیت لغات و درجه‌بندی آن‌ها، لغات هر درس به ۳ الی ۴ جلسه مطالعاتی تقسیم‌شده که این امر به‌خوبی دانش‌آموزان را برای مطالعه این بخش منظم می‌سازد.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای واژگان

همانند گرامر، برای تسلط هرچه بیشتر دانش‌آموزان روی واژگان، تعداد مناسبی از تست‌های متنوعی به‌منظور آشنایی آن‌ها با بافت درست جملات، کاربرد‌های رایج هر کلمه و اصول انتخاب گزینه صحیح در نظر گرفته‌شده است. بخش‌های گوناگون این تست‌ها عبارت‌اند از:

تست‌های سطح یک: تمامی واژگان مهم کتاب درسی در این قسمت مورد سؤال واقع‌شده‌اند. به‌طوری‌که دانش‌آموزان با حل تست‌های این بخش، صد در صد بر محتوای اصلی هر درس مسلط خواهند شد.

تست‌های حاشیه کتاب درسی، صورت تمرینات و کتاب کار: کلماتی که در حاشیه کتاب درسی، صورت تمرینات و حتی در کتاب کار معرفی‌شده‌اند، در این بخش مورد سؤال قرارگرفته‌اند تا مؤلفان کتاب به‌طور حسابی مو را از ماست بیرون کشیده باشند!!! و هدف از طراحی این بخش، این است که دانش‌آموزان بتوانند دامنه واژگان خود را گسترش دهند تا در فرایند یادگیری این زبان گام‌های محکم‌تری بردارند.

تست‌های نوادگان شکسپیر Shakespeare: مشابه بخش گرامر، حل این تست‌ها صرفاً برای دانش‌آموزانی توصیه می‌شود که در دو بخش پیشین به تسلط کامل رسیده‌اند. سعی شده است مشتقات مهم و معنی دوم کلمات اصلی درس در قالب این تست‌ها آموزش داده شود.

تست‌های مروری: همانند بخش گرامر، از لغات مهم دروس قبلی تست‌هایی طراحی‌شده است به‌گونه‌ای که با حل این تست‌ها ذهن دانش‌آموزان می‌تواند اطلاعات گذشته را مرور و بازخوانی کند.

تست‌های کنکور: برای آشنایی هرچه بهتر با نگرش طراحان کنکور، تست‌های کنکور‌های اخیر در این قسمت منظور گردیده است.

درک مطلب و کلوزتست

بخش درک متن و کلوزتست بیش از ۵۰ درصد سؤالات درس زبان انگلیسی کنکور سراسری را به خود اختصاص می‌دهند. ازاین‌رو، در پایان مطالب بخش‌های گرامر و واژگان هر درس، دانش‌آموزان با متن‌های درک مطلب و کلوزتست مواجه می‌شوند. تمرینات سطح‌بندی شده کتاب به‌طوری گردآوری‌شده‌اند که نیاز دانش‌آموزان را در این بخش برطرف می‌کند. توصیه می‌شود تمرینات این بخش با استفاده از پاسخنامه تشریحی مورد بررسی جزئی‌تر قرار بگیرند.

آزمون جامع

در انتهای هر فصل یک آزمون جامع ۲۰ سؤالی (شامل ۴ سؤال گرامر، ۷ سؤال واژگان، ۵ سؤال کلوزتست و یک متن ۴ سؤالی) تألیف شده است. با حل این آزمون‌ها در مدت‌زمان تعیین‌شده (۲۰ دقیقه) دانش‌آموزان آمادگی بیشتر در مواجهه با محیط آزمون‌های تستی خواهند داشت.

ضمایم

در این بخش و در ضمیمه ۱ نکات مربوط به ،«آموزش تلفظ (Pronunciation) و آهنگ کلام (Intonation)» و در ضمیمه ۲ «لیست افعال باقاعده و بی‌قاعده زبان انگلیسی» به‌طور کامل پوشش داده‌شده‌اند.

کتاب زبان انگلیسی یازدهم انتشارات مبتکران

ویژگی‌های کتاب

کتاب زبان انگلیسی یازدهم انتشارات مبتکران، دربرگیرنده مطالب درس زبان انگلیسی پایه‌ یازدهم در قالب یک کتاب اصلی تک‌جلدی و کتابچه لغت همراه آن است. کتاب دارای ۲۲۸ صفحه و ۱۱۸۳ تست (مربوط به مباحث گرامر، لغت، کلوزتست و درک مطلب + تست‌های کنکور سراسری سال ۹۹ رشته‌های مختلف+ضمایم) است. کتابچه همراه کتاب، یک واژه‌نامه جیبی شامل لغات پایه‌های هفتم تا یازدهم است که هر لغت به همراه تلفظ و معنی آن ارائه‌شده است و در قالب ۱۳۱ صفحه به چاپ رسیده است. در چاپ کتاب و واژه‌نامه همراه آن از رنگ‌های سبز، خاکستری و مشکی استفاده شده و فونت و سایز نوشته‌ها استاندارد است. هم‌چنین، جنس کاغذ مورد استفاده در کتاب و صفحه‌آرایی آن‌ قابل قبول و مناسب است. دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و منحصراً زبان می‌توانند از کتاب زبان انگلیسی یازدهم مبتکران استفاده کنند.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

کتاب زبان انگلیسی یازدهم انتشارات مبتکران، حاوی ۳ درس منطبق بر کتاب زبان انگلیسی یازدهم و چند ضمیمه است. ساختار کلی کتاب به بخش‌های زیر تقسیم می‌شود:

۱- گرامر (آموزش، پرسش‌های چهارگزینه‌ای همراه با پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی)

۲- واژگان (آموزش همراه با ارائه برنامه مطالعاتی، پرسش‌های چهارگزینه‌ای همراه با پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی)

۳- درک مطلب (آموزش تکنیک‌های متن‌خوانی، متن و کلوزتست‌های تمرینی درجه‌بندی‌شده از ساده به سخت به همراه ترجمه و پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی)

۴- آزمون نمونه تستی به همراه پاسخ‌نامه کاملاً تشریحی

* ضمیمه‌ها هم در ۴ بخش با عناوین «مهارت برخورد با لغات ناآشنا در متون انگلیسی»، «آموزش تلفظ (Pronunciation)»، «معرفی پیشوند و پسوند‌های مهم» و «شکل دوم و سوم افعال باقاعده و بی‌قاعده زبان انگلیسی» است.

* واژه‌نامه جیبی همراه (شامل تمامی واژگان سال هفتم تا یازدهم به همراه تلفظ و مثال‌های کاربردی) و هم‌چنین فایل صوتی تمامی واژگان سال‌های دهم و یازدهم در سایت انتشارات مبتکران قرار داده‌شده است.

زبان انگلیسی یازدهم تست مبتکران

زبان انگلیسی یازدهم تست مبتکران

نویسنده : روزبه شهلایی
ناشر : مبتکران
قیمت : ۲۲۱,۰۰۰۲۶۰,۰۰۰ تومان

حال به بررسی جزئی‌تر هر مبحث می‌پردازیم:

آموزش گرامر (Grammar)

در این بخش، نکات اصلی و اولیه دروس به‌طور کامل و به همراه تمرینات موضوعی آورده شده است. علاوه بر مطالب اصلی، کادر‌هایی تحت عنوان «نکات تکمیلی» در نظر گرفته شده که مخاطب آن‌ها دانش‌آموزان قوی و علاقه‌مند و نیز دانش‌آموزان مایل به شرکت در کنکور منحصراً زبان هستند. یکی از نقاط قوت بخش درس‌نامه گرامر، آوردن جدولی با عنوان «جمع‌بندی» است که به دانش‌آموزان برای مرور مطالب تدریس شده، کمک زیادی می‌کند. استفاده از تمرینات تشریحی در حین تدریس، فرایند یادگیری گرامر را برای دانش‌آموزان کامل‌تر کرده است.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای گرامر

برای تثبیت هرچه بیشتر گرامر، تست‌های سطح‌بندی شده‌ای تألیف شده تا نیاز دانش‌آموزان در آزمون‌های تستی به‌طور کامل برطرف شود. بخش‌های گوناگون این تست‌ها عبارت‌اند از:

تست‌های سطح یک: این تست‌ها تمامی نکات اصلی کتاب درسی را از پایه پوشش می‌دهند. حل تمامی این تست‌ها برای فهم کامل درس، ضروری است.

تست‌های نوادگان شکسپیر Shakespeare: هدف از تألیف این تست‌ها، ارائه مطالب چالشی برای آن دسته داوطلبانی است که پایه قوی‌تری در زبان انگلیسی دارند و مشتاق یادگیری بیشتر و فهم نکات ریز کتاب درسی هستند.

تست‌های مروری: در دروس دوم و سوم برای مرور مفاهیم گذشته، چند تست از دروس پیشین مطرح‌شده است تا به کمک آن‌ها دانش‌آموزان بتوانند بعد از وقفه‌ای مجدداً نکات قبلی را مرور کنند.

تست‌های کنکور: آخرین بخش تست‌های گرامر، پرسش‌های کنکوری است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با فضای کنکور سراسری و سلیقه طراحان آشنا شوند.

آموزش واژگان (Vocabulary Organizer)

 ازآنجایی‌که سیاست اصلی تألیف کتاب‌های درسی دوره متوسطه، تأکید بر اهمیت واژگان در یادگیری زبان انگلیسی است، در بخش آموزش واژگان، تمامی کلمات کتاب درسی به همراه کتاب کار در قالب جلسات آموزشی پوشش داده‌شده و با ارائه مثال‌ها، ترکیبات رایج (collocations) و مترادف و متضادها شرایط مناسبی برای به خاطر سپردن واژگان فراهم‌شده است. با توجه به میزان اهمیت لغات و درجه‌بندی آن‌ها، لغات هر درس به ۳ الی ۴ جلسه مطالعاتی تقسیم‌شده که این امر به‌خوبی دانش‌آموزان را برای مطالعه این بخش منظم می‌سازد.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای واژگان

همانند گرامر، برای تسلط هرچه بیشتر دانش‌آموزان روی واژگان، تعداد مناسبی از تست‌های متنوعی به‌منظور آشنایی آن‌ها با بافت درست جملات، کاربرد‌های رایج هر کلمه و اصول انتخاب گزینه صحیح در نظر گرفته‌شده است. بخش‌های گوناگون این تست‌ها عبارت‌اند از:

تست‌های سطح یک: تمامی واژگان مهم کتاب درسی در این قسمت مورد سؤال واقع‌شده‌اند. به‌طوری‌که دانش‌آموزان با حل تست‌های این بخش، صد در صد بر محتوای اصلی هر درس مسلط خواهند شد.

تست‌های حاشیه کتاب درسی، صورت تمرینات و کتاب کار: کلماتی که در حاشیه کتاب درسی، صورت تمرینات و حتی در کتاب کار معرفی‌شده‌اند، در این بخش مورد سؤال قرارگرفته‌اند تا مؤلفان کتاب به‌طور حسابی مو را از ماست بیرون کشیده باشند!!! و هدف از طراحی این بخش، این است که دانش‌آموزان بتوانند دامنه واژگان خود را گسترش دهند تا در فرایند یادگیری این زبان گام‌های محکم‌تری بردارند.

تست‌های نوادگان شکسپیر Shakespeare: مشابه بخش گرامر، حل این تست‌ها صرفاً برای دانش‌آموزانی توصیه می‌شود که در دو بخش پیشین به تسلط کامل رسیده‌اند. سعی شده است مشتقات مهم و معنی دوم کلمات اصلی درس در قالب این تست‌ها آموزش داده شود.

تست‌های مروری: همانند بخش گرامر، از لغات مهم دروس قبلی تست‌هایی طراحی‌شده است به‌گونه‌ای که با حل این تست‌ها ذهن دانش‌آموزان می‌تواند اطلاعات گذشته را مرور و بازخوانی کند.

تست‌های کنکور: برای آشنایی هرچه بهتر با نگرش طراحان کنکور، تست‌های کنکور‌های اخیر در این قسمت منظور گردیده است.

آموزش مهارت متن‌خوانی و کلوزتست

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زبان انگلیسی، مهارت متن‌خوانی و فهم متون مختلف است. به همین منظور، علاوه بر آموزش جامع تکنیک‌های ذکرشده در کتاب درسی، نکات تکمیلی و تمرینات سطح‌بندی شده تألیف گردیده به‌طوری‌که در انتهای هر درس دانش‌آموزان مهارت مورد نظر را به‌طور کامل فرابگیرند. در بخش کلوزتست نیز تمرینات متنوع و موازی با سطح متون کتاب درسی گرداوری شده است. ارائه مثال‌های متعدد و تکنیک حل سؤالات، از نقاط قوت برجسته این بخش محسوب می‌شود.

آزمون جامع

در انتهای هر فصل یک آزمون جامع ۲۰ سؤالی شامل ۴ سؤال گرامر، ۷ سؤال واژگان، ۵ سؤال کلوزتست و یک متن ۴ سؤالی تألیف شده است. با حل این آزمون‌ها دانش‌آموزان آمادگی بیشتر در مواجهه با آزمون‌های تستی خواهند داشت.

ضمایم

در این بخش نکات مربوط به «مهارت برخورد با لغات ناآشنا در متون انگلیسی»، «آموزش تلفظ (Pronunciation)»، «معرفی پیشوند و پسوند‌های مهم» و «شکل دوم و سوم افعال باقاعده و بی‌قاعده زبان انگلیسی»  به‌طور کامل پوشش داده‌شده‌اند.

جمع‌بندی

نکته حائز اهمیت در مطالعه درس زبان انگلیسی این است که میزان مطالعه‌ای که برای این درس در نظر گرفته می‌شود، می‌بایست در طول هفته تقسیم شود تا مطالب به‌طور مداوم مرور و در حافظه تثبیت شوند.

کتاب‌های‌ زبان انگلیسی پایه‌های دهم و یازدهم انتشارات مبتکران، منابعی کامل و دقیق برای یادگیری درس زبان انگلیسی هستند به‌گونه‌ای که تمام مطالب کتاب درسی از لحاظ لغات و گرامر و کلوزتست و درک مطلب را در بر می‌گیرند. استفاده از مثال‌های متنوع در درس‌نامه و شرح مباحث به‌صورت کاملاً روان و تحلیلی و فراهم کردن تعداد کافی و منطقی تست‌های تألیفی و کنکوری متنوع، از نقاط قوت ارزشمند این آثار محسوب می‌شوند.وجود لینک‌های متنوع برای استفاده دانش آموزان از تدریس‌های اینترنتی ایده بسیار جالب و فوق‌العاده‌ای است که خوشبختانه توسط مؤلفان به کار گرفته‌شده است. همچنین توجه ویژه به تکنیک و مهارت‌های پاسخگویی به مبحث درک مطلب و کلوزتست برای افزایش سرعت عمل دانش‌آموزان، این کتاب‌ها را از سایر کتاب‌های موجود در بازار متمایز می‌کند. استفاده از کتاب‌های زبان انگلیسی دهم و یازدهم انتشارات مبتکران به کلیه دانش‌آموزان با سطح علمی مختلف توصیه می‌شود.